Czekoladowy zawrót głowy, czyli prezent idealny

Czekolada, to temat rzeka i jeszcze dłuższy. To najlepszy materiał do tworzenia dekoracji i ozdób. To biżuteria i ubranie w jednym dla naszych słodkości. Tak wiem, że teraz to zabrzmiało, jakbym była czekoladowym ekspertem w tej dziedzinie. Przyznam się jednak bez bicia, że moje początki z „jej Królewską Mością” były bardzo burzliwe. Przegrzanie, zła temperatura, niechciana kropelka wody „wskakująca” do miski z czekoladą – to wszystko powodowało u mnie podwyższone ciśnienie;-). Plus tego był taki, że dzieci i pan mąż bardzo cieszyli się z nieudanych eksperymentów;-). No ale wiecie, nie mogłam pozwolić, aby przeze mnie poziom cukru, a właściwie czekolady, notorycznie wzrastał u mojej rodzinki;-). Bardzo dużo czytałam na temat czekolady (wierzcie, że wszystko jest istotne), aż w końcu udało się i powstały pierwsze czekoladki z nadzieniem śmietankowym i pijaną wiśnią. Zdaje sobie sprawę, że bombonierki można kupić w każdym sklepie z żywnością. Zapewniam Was jednak, że te robione ręcznie mają „to coś”. Osobiście, mogę Wam polecić również czekoladki z cukierni Sowa, są pyszne i piękne – próbowałam wszystkie. Mam również cichą nadzieję, że kiedyś dojdę do takiej perfekcji co tamtejsi Mistrzowie.

W malowanej pracowni powstają również spersonalizowane czekolady z malowanym piernikiem. W tym przypadku największym wyzwaniem, a właściwie przyjemnością, to namalowanie określonego motywu na wcześniej przygotowanym pierniku, no i oczywiście ta chwila oczekiwania, czy czekolada – z wtopionym już piernikiem – wyskoczy z formy ;-).

Już niedługo Dzień Mamy. Jako mała dziewczynka kupowałam tabliczkę czekolady za własne pieniążki i tak jak tylko potrafiłam, dekorowałam ją wstążeczkami. Dodatkowo, robiłam bukiet z polnych kwiatów i takie prezenty wręczałam Mamie. Postanowiłam, że w tym roku w pracowni powstaną czekolady, które połączą moje dziecięce pomysły. Czekolady: deserowa, mleczna, biała z suszonymi owocami i płatkami kwiatów (róża, bławatek, jaśmin), to pyszny i cieszący oko prezent. Dodatkowo, istnieje możliwość łączenia czekolad w zestawy, zapakowane w eleganckie pudełko przewiązane wstążką. Jestem ciekawa, jakie Wy macie pomysły na prezenty dla Waszych Mam, może właśnie czekolada?;-)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *